text.skipToContent text.skipToNavigation
The natural choice

Paindlikud ja kvaliteetsed metsamasinad

Ponsse tehas, üks maailma juhtivaid metsatöömasinate tootjaid, asub väikeses Vieremä vallas. Seal on 46 aastaga toodetud üle 11 000 metsamasina. Umbes 9500 neist on endiselt töös.

Ponsse on tuntud kui ettevõte, mis on spetsialiseerunud CTL-tüüpi metsamasinate tootmisele, müümisele ja teenindamisele ja nende andmesüsteemidele. CTL (Cut-To-Length, mõõtu lõikamise) meetod tähendab, et palgid lõigatakse juba metsas kasutuseesmärgile vastavasse pikkusesse. Samal ajal edastab andmesüsteem lõppkliendile teavet metsast tuleva puidu tüübi ja koguse kohta. Kõik toimub juhtmevabalt ja reaalajas.

Väljakutse

Metsamasinate kasutusvaldkond eeldab vastupidavat metalli ning paneb proovile nende kulumis- ja ilmastikukindluse. Masinaid kasutatakse raskel maastikul ning erinevates ilmastikuoludes ning nende kasutamisel puuduvad põhimõtteliselt temperatuuripiirangud. Kliendid võivad valida selliste omadustega toote, mis sobivad nende tingimustele, ning nad hindavad toodete kõrget kvaliteeti ja nende vajadusi rahuldavat tootearendust. Tarnepartneriks vajati ettevõtet, mis suudab neid tingimusi täita.

Tibnori käest ostab Ponsse peamiselt vastupidavat ja eeltöödeldud Strenx terast. Terast töödeldakse Tibnori töötlemisüksuses Seinäjoel ja mõnikord ka Hyvinkääl. Tibnori tarned on ajastatud vastavalt Ponsse eri tootmisetappidele. Kõik töödeldud detailid transporditakse edasitöötlemiseks Ponsse enda keevitustöökotta ja sealt jätkavad nad oma teekonda näiteks harvendusmasinatele või kraananoolteks.

Ponsse kasutab tarneportaali, mis seob Tibnori ja Ponsse andmesüsteeme. Tibnor saadab kauba täpselt õigeks ajaks, sest Vieremäs ei ole praktiline omada suuri laopindu.

"Meie jaoks on väga tähtis reageerida klientide vajadustele kiirelt ja paindlikult. Seetõttu on Ponsse välja arendanud tarneportaali, mis võimaldab Tibnori ja Ponsse andmesüsteemide vahelist kommunikatsiooni,“ räägib Ponsse Vieremä hankejuht Tiina Haapalainen.

Omavahel suhtlevad infosüsteemid

Ponsse ja Tibnori infosüsteemid on arendatud omavahel suhtlema. See on teinud koostöö lihtsamaks. Nüüd on tootemuudatuste tegemine kiirem ja tellimused liiguvad kergemini.

"Kui süsteemid on omavahel ühenduses, saab lõpptooted kiiremini muuta ja me saame tellida individuaalseid tooteid vastavalt tootmise muutuvatele vajadustele. Näeme lisaks reaalajas, kuidas tellimus kulgeb. Varem kulus selliste muudatuste peale nädalaid või kuid," räägib Haapalainen.

Portaal aitab kaupade mahalaadimisel, paberitöös ja tarneaegades aega kokku hoida.

"Portaalis näeb Tibnor, millises tööfaasis erinevad tooted on, ja pakib vastavad materjalid. Kaubad saab kiiremini pakendada ja riiulitele panna. Ka paberitööd on muidugi vähem, sest tellimusi ei tule enam ükshaaval käsitsi esitada. Lisaks on laokäive oluliselt kiirenenud," lisab Haapalainen.

Koostöö on aastate jooksul süvenenud – ja mitte üksnes Ponsse ostu- ja Tibnori müügijuhtide vahel. Mõlema ettevõtte kvaliteedieksperdid on vastastikku külas käinud ning koostöö toimub ka tootearenduse ja tootmise planeerimise vallas.

"Meie tootearendus suhtleb Tibnori tootmise planeerimisega ning nad arutavad omavahel tootmise üksikasju. Eesmärk on alati vältida keerukaid hetki töös ning saavutada võimalikult kiired, lihtsad ja kulutõhusad lahendused. Koostöö erinevate üksuste vahel on kulgenud sujuvalt," kinnitab Haapalainen.

Lühidalt

Ponsse

Toodab, müüb ja teenindab metsamasinaid ja nende juurde kuuluvaid andmesüsteeme.

Väljakutse

Ponsse klientide vajadused eeldavad kvaliteeti ja paindlikkust allhankepartnerilt.

Lahendus

Vastupidav ja eeltöödeldud teras otse Ponsse tootmisvajadusteks.

Võtke meiega ühendust

Tibnori eesmärk on teenindada kliente kogenud spetsialistidega. Mida me saame teie heaks teha?

Võtke meiega ühendust
Quick order
Delivery options
Selected date Partial delivery possible


Log In

I have forgotten my password

We are pleased that you want to become a customer with us. In order for you as a business customer to be able to shop from us, you need to apply for a customer account.

Apply for a customer account

*Note that we only sell to business customers, unfortunately not to private individuals. Applications without an organization number will not be processed.